a haC vendége Horváth Bence, a 444.hu újságírója, aki mint kiderült filozófusként végzett az egyetemen. lehet, hogy ezért foglalkozik rendszeresen a 444-en a kiégés társadalmi hátterével? vagy esetleg van valami személyes érintettsége a témában?

erről és még sok másról beszélgetünk ebben az adásban.
felmerülő témák:
társadalmi mobilitás, a középosztály szűkülése, a munkához való hozzáállás problémás, job security, gig economy, a magyar újságírók kilátásai, a túlmunka idealizálása, a közösségi média szerepe a kiégésben, hogyan tudunk kikapcsolódni?, FOMO, a technológia hatása, a személyes felelősség szerepe a kiégésben, hogyan alakul a munka világa a jövőben?, lehetünk-e optimisták a jövőnkkel kapcsolatban?
linkek
könyvek:
Anne Helen Petersen: Can’t Even
Byung-Chul Han: A kiégés társadalma
Jenny Odell: How To Do Nothing
Karen Ho: Liquidated: An Ethnography of Wall Street
tldr cikkek:
Fiatal felnőttek, akiknél a kiégés az alapállapot
A munkánk lett az életünk, és ebbe halunk bele
iratkozz fel a haC hírlevélre!
csatlakozz a haC podcast közösség fb csoporthoz!
minden egy helyen: banandras.hu
ADNI JÓ – legyél te is mecénás! patreon.com/halottnakacoach

Eloszor is azt szeretnem mondani, hogy en is halas vagyok, hogy Bence bedobta a koztudatba a temat. Azt hiszem levett egy kis terhet a vallamrol, hiszen mar tudom nem vagyok egyedul, es nem az en hibam ha nem birom a tempot.
A podcastben erintettetek azt a temat, hogy teljesen globalis lesz a munkaeropiac es egyes fejlettebb orszagok peldaul nem a sajat orszagukbol keresnek draga munkaerot, hanem olcsobb piacrol valogatnak majd. Azt mondtatok ezaltal kiegyenlitodnek valamennyire fizetesek is. De nem lehet, hogy ez jobban ront majd a helyzeten? Lehet nagyon pesszimista gondoltad, de nem lesz minden szakmabol “indiai es kambodzsai textil gyar” ezaltal? Ertitek mire gondolok?
KedvelésKedvelés
szia Adél. elképzelhető, hogy rövidtávon lesz egy ilyen hatás, de már a kelet-európai shared service indusrtyban is látszik, hogy a bérek, kültségek egyre jobban közelítenek a nyugatihoz. középtávon szerintem kiegyenlítődhet a piac.
KedvelésKedvelés